Międzynarodowy Dzień Kobiet

Międzynarodowy Dzień Kobiet
6 marca 2019

Co roku, 8 marca, świętujemy osiągnięcia kobiet na całym świecie. Tego dnia warto zatrzymać się na chwilę i podarować dodatkowy uśmiech na twarzy dziewczynie, żonie, siostrze, mamie czy przyjaciółce. Spośród bogatej oferty produktów od L’amour des fleurs można wybrać symboliczne autorskie bukiety, flowerboxy z żywymi ciętymi kwiatami lub żywymi wiecznymi różami. Każda kobieta zakocha się w kolekcji stabilizowanych róż Infinity Roses. Nasza kolekcja jest pełna uroku i elegancji. Róże Infinity występują w kilkunastu czarujących odcieniach. Ułożone są w zaprojektowanych pudełkach , a do tego zachowują swoją naturalność do dwóch lat. Odkryj naszą kolekcję aby znaleźć idealny prezent, a my dostarczymy go w wyjątkowy sposób.

Krótka historia Międzynarodowego Dnia Kobiet
Warto wgłębić się w historię tego święta, ponieważ ma bardzo długą tradycję. Początki przypadały na starożytne Matronalia, które odbywały się w pierwszym tygodniu marca. Po raz pierwszy Dzień Kobiet odbył się 18 lutego 1909 roku w Stanach Zjednoczonych. Amerykantki tłumnie walczyły o swoje prawa i lepsze warunki pracy. Międzynarodowy Dzień Kobiet zasugerowała Clara Zetkin w 1910 roku podczas konferencji w Kopenhadze, gdzie były obecne kobiety z 17 krajów. Głosowanie było jednoznaczne. W Europie zwyczaj pojawił się dwa lata później. Datę 8 marca przyjęto w 1922 roku na pamiątkę strajków kobiet w Sankt Petersburgu. Dziś święto jest inaczej obchodzone niż kiedyś. Należy jednak pamiętać, że przyświeca mu ta sama idea- docenienie kobiet na całym świecie.

Świętuj kobiecość z L’amour des fleurs
Niezależnie od tego jak planujecie spędzić Dzień Kobiet, aranżacje od L’amour des fleurs będą pięknym uzupełnieniem. Możesz wybrać spośród wielu kompozycji, a na pewno każda wybrana aranżancja wywoła ekscytujący uśmiech na twarzy mamy, ukochanej kobiety czy przyjaciółki. W sklepie możesz skomponować własny produkt dostosowując go do osoby. Cokolwiek wybierzesz możesz mieć pewność, że kompozycja będzie wyjątkowa i profesjonalnie wykonana. Nasza kompleksowa obsługa sprawdzi się idealnie, jeśli chcesz wysłać prezent osobie, z którą nie możesz się spotkać.